Odkrywanie magii i tajemnic CAPITOLU

3 marca 2016

1. marca 2016 roku klasy 4a, b, c, d oraz 5b i 6b pod opieką wychowawców: I. Góreckiej, K. Kuchczyńskiej – Rak, S. Kosteckiego, J.Cegleckiej, B. Kozieł, P. Wertepnej oraz M. Adamka a także Pani I. Fiały, I. Szymków, ks. M. Gorbenko udali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na musical pt. Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Pomysłodawczynią wyjazdu i organizatorką była Pani Patrycja Wertepna.

Liczna grupa naszych uczniów (126 osób) mogła podziwiać zrealizowane z rozmachem, barwne widowisko, pełne fantastycznych strojów i efektów specjalnych prezentowanych przy dźwiękach muzyki autorstwa Mateusza Pospieszalskiego.

W tym pięknym i mądrym spektaklu magia przeplata się z ponadczasowym przesłaniem …..że czasem wartości, których pragniemy, już dawno posiadamy, należy tylko odkryć je w sobie. Mała, odważna dziewczynka, Dorotka wraz z przyjaciółmi dociera do Krainy czarnoksiężnika i prosi go o odwagę dla Tchórzliwego Lwa, rozum dla Stracha na Wróble serce dla Blaszanego Drwala. Okazuje się jednak, że cała czwórka wykazała się odwagą, mądrością i dobrocią serca w czasie wędrówki do jego krainy. To niezwykłe widowisko dostarczyło nam wielu doznań estetycznych.

Kolejną atrakcją pobytu w Capitolu było zwiedzanie teatru. Przewodnik zapoznał nas z historią i zaznajomił z współczesną architekturą obiektu. Mogliśmy wejść na scenę, poznaliśmy jej technologię, wysłuchaliśmy uwag o roli inspicjenta, suflera i dźwiękowca. Obejrzeliśmy kulisy teatru, elementy scenografii do przedstawień pt. „Trzej Muszkieterowie” oraz „Mistrz i Małgorzata”, sale prób chóru, salę baletową, foyer, Scenę Ciśnień (scenę kameralną), charakteryzatornię oraz balkon i loże na widowni dużej sceny. Wyjątkowe wrażenie wywarło na nas oglądanie tzw. Podwórka teatru, z czwartego piętra budynku oraz zielony taras, który przyciąga spokojną, zieloną barwą naturalnych roślin. Ich dobroczynne działanie wraz z dźwiękami muzyki ze spektakli zapewnia widzom relaks i wyciszenie przed wejściem na widownię.

Wspólne zdjęcie z aktorem, odtwórcą roli Stracha na Wróble, Adrianem Kącą

Moc emocji i wrażeń, jakie ze sobą przywieźliśmy, świadczy o tym, że na pewno będziemy tam wracać.

Beata Kozieł
Patrycja Wertepna