Podsumowanie projektu „Reymonta Czyta Dzieciom” i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biblioteka? To lubię!”

10 grudnia 2017

Dobiegły końca prace rewitalizujące szkolną bibliotekę w związku ze zwycięstwem w Budżecie Obywatelskim Namysłowa projektu osiedla nr 5 „Reymonta Czyta Dzieciom”. Z pieniędzy przyznanych zwycięskiemu projektowi zakupiliśmy 798 książek, w tym komplety lektur dla klas I-VII oraz nowości wydawnicze z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży. Na ten cel wydano 12 000 zł. Za pozostałą kwotę 12 750 zł zakupiliśmy nowe regały biblioteczne, stoliki do czytelni, krzesła, pufy, krążki do siedzenia, dywan, podzielniki i tablice opisowe oraz wielofunkcyjne urządzenie pełniące rolę skanera, ksero i drukarki. Wyodrębniliśmy jedno pomieszczenie na kącik relaksacyjny i czytelnię czasopism. Biblioteka szkolna zyskała nowe oblicze, bardziej nowoczesne i przyjazne uczniom.
Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 5 grudnia 2017 r. na holu szkoły. Na apel klas I – III zostali zaproszeni ważni goście – przewodniczący zarządu osiedla nr 5 i pomysłodawca projektu „Reymonta Czyta Dzieciom” pan Michał Wilczak wraz z przedstawicielami zarządu osiedla nr 5 Anną Hołoś i Grzegorzem Grudzińskim.
Przy tej okazji wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym „Biblioteka? To lubię!”, którego uczestnicy mieli za zadanie przedstawić bibliotekę szkolną swoimi oczami. Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia: Agacie Berger z klasy IIIa i Hannie Wojtakowskiej z klasy IVc. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Julia Cebula z klasy IIIa i Nikola Szymańska z klasy IVd. II miejsce przypadło w udziale Michałowi Miarce i Aleksemu Janki z klasy IIIc. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Jańczyk z klasy IIId.
Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na zwycięski projekt. To dzięki Wam, mieszkańcom Namysłowa, możemy dziś cieszyć się unowocześnionym księgozbiorem i zmodernizowanym lokalem bibliotecznym. Rozwijanie czytelnictwa w naszej szkole zyskuje nowy wymiar.
Dziękujemy panu Michałowi Wilczakowi za pomysł, realizację i promocję projektu. Bez niego nie byłoby tego sukcesu.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzin w szkolnej bibliotece i udziału w kolejnych imprezach czytelniczych.