Smogorzowski PIKNIK W SIODLE

4 czerwca 2016

Uczniowie klas VIa i VIc piątek, 3 czerwca, spędzili bardzo atrakcyjnie. Dzięki uprzejmości i zaproszeniu przez społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Smogorzowie mieli okazję uczestniczyć w PIKNIKU W SIODLE.

Gospodarze zadbali o doskonałą organizację dnia. Zaczęło się od wizyty w zabytkowym smogorzowskim kościele, w którym tamtejszy proboszcz przedstawił historię kościoła i miejscowości oraz opowiedział legendę o smogorzowskim smoku. Następnie, pod opieką Pani Krystyny Wołczańskiej, przeszliśmy do szkoły, gdzie o godzinie 9 oficjalnie rozpoczął się piknik. Gośćmi na pikniku byli uczniowie prawie wszystkich namysłowski szkół podstawowych. Przyznać trzeba, że nasi gospodarze byli naprawdę gościnni, dali tego dowód na każdym kroku. Dzieci miały nieograniczony dostęp do słodyczy, lodów, ciast, napojów, owoców, pysznych soków owocowych, był również bigos i smażona kiełbaska. Temu wszystkiemu towarzyszyły występy uczniów i zaproszonych artystów. Nie lada atrakcją był pokaz zapaśników z namysłowskiego klubu ORZEŁ i możliwość zmierzenia się z kolegą na macie w zapasach czy mieszanych walkach MMA. Artyści wyżywali się realizując projekt „Euro-pranie”(gipsowe malowane ubrania). Były pokazy samochodów wyścigowych, motorów, z możliwością przejażdżki, pokazy strażaków i ratownictwa medycznego. Jako że piknik był w siodle, nie zabrakło pokazów jazdy konnej. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne skoki przez przeszkody oraz inne popisy jeźdźców. Był dmuchany zamek, można było pograć w piłkę. Było naprawdę świetnie! Do Namysłowa wróciliśmy około 14.

PRAGNIEMY BARDZO PODZIĘKOWAĆ PANU TOMASZOWI WOŁCZAŃSKIEMU ORAZ CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SMOGORZOWIE ZA ZAPROSZENIE NA TĄ WSPANIAŁA IMPREZĘ!