SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

17 września 2016

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

W piątek, 16 września uczniowie Czwórki na dwóch godzinach lekcyjnych wzięli udział w światowej akcji Sprzątanie Świata 2016. W tym roku hasłem akcji było „Podaj dalej…drugie życie odpadów”. Wiadomo, że całego świata nie posprzątali, jednak była to doskonała lekcja odpowiedniego naszego zachowania do otaczającej nas przyrody i dbałości o środowisko wokół nas. Jak się okazało z tą dbałością wcale nie jest dobrze, dzieciaki zebrały mnóstwo różnorodnych odpadów. Mimo wielu lat edukacji ekologicznej w szkołach, w dalszym ciągu mieszkańcy wyrzucają śmieci do lasu, przy drodze czy też do okolicznych rowów i strumienia płynącego nieopodal ul. Reymonta. Pozostaje zadać sobie pytanie… Kiedy doczekamy się czystego otoczenia wokół nas? Ile wody musi upłynąć w Widawie? Miejmy nadzieję, że za rok będzie śmieci mniej. Codzienna dbałość o nasze otoczenie spowoduje bezzasadność organizowania takich akcji.

Koordynatorką tegorocznej akcji była Pani Jolanta Ceglecka.

Foto: StefKos