Sprzątanie świata 2021

17 września 2021

W tym roku po raz 28 uczestniczyliśmy w akcji „ Sprzątanie świata- Polska”. Została ona opatrzona hasłem:” Myślę, więc nie śmiecę”. Tegoroczna akcja jest lekcją nie śmiecenia i zachęca do uświadomienia sobie, że bezmyślnie zaśmiecamy środowisko naturalne a wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i każdego z nas. Tak więc nie chodzi nawet o to, by sprzątać ale by nie śmiecić. Uczniowie klas I-VII uczestniczyli w edukacji ekologicznej dotyczącej prawidłowego segregowania śmieci, po czym w terenie sprzątali wyznaczone tereny. Natomiast uczniowie klas ósmych uczestniczyli w edukacji ekologicznej podczas wycieczki do Oczyszczalni Ścieków oraz Sortowni Odpadów Komunalnych w Namysłowie. Tak więc uświadomiliśmy sobie myśląc o przyszłości Ziemi, że najlepszym śladem po nas niech będzie brak śladów, aby nie stała się ona wielkim składowiskiem odpadów.

Koordynator akcji – Jolanta Ceglecka