Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

26 maja 2015

Dnia 25.05.2015 r. wszyscy uczniowie klas drugich, udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie – największego tego typu obiektu w Europie.

Pierwszą atrakcją było Prehistoryczne Oceanarium 3D, w którym dzieci mogły obejrzeć wodne gatunki, zamieszkujące morskie głębiny tysiące lat temu. Następnie, przemierzając 300m Tunel Czasu, dzieci odbyły fascynującą podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Te miejsce okazało się magiczne ponieważ dzieci również w technologii 3D i w niesamowicie realistycznej scenerii, obserwowały narodziny Ziemi, powstanie atmosfery, zaistnienie pierwszych form życia i największe kataklizmy w dziejach naszej planety.

Kolejnym punktem wycieczki było przejście ścieżką edukacyjną i podziwianie prawie kilkudziesięciu rekonstrukcji gatunków mezozoicznych gadów i płazów, które zostały wykonane z zachowaniem naturalnej wielkości, co zrobiło na dzieciach niesamowite wrażenie. Na zakończenie naszej wycieczki uczniowie miło spędzili czas na zabawie, korzystając nowoczesnym placu zabaw.