28. Szkolny Festiwal Piosenki

4 kwietnia 2023
25. marca 2023 roku w naszej szkole odbył się 28. Szkolny Festiwal Piosenki.
W tegorocznej edycji festiwalu, najstarszej cyklicznej imprezie na terenie Namysłowa, wzięło udział około 50 wykonawców oraz zaproszeni goście. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców przy SP4.
Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Róża Gerlach, Piotr Popławski, Zbigniew Szporka.

Nagrodę GRAND PRIX FESTIWALU otrzymała uczennica klasy czwartej – Alicja Brudecka , za wykonanie piosenki pt.”Kocie tango”.
Młoda artystka ujęła jury i publiczność niesamowitą interpretacją i grą aktorską, która towarzyszyła jej podczas prezentacji utworu.
Na licznie zgromadzoną publiczność festiwalową, oprócz konkursowych piosenek czekało wiele atrakcji:
– wspólna nauka piosenki festiwalowej pt. ”Lato”, którą zaprezentował zespół wokalny Gama, prowadzony od 32 lat wspólnie przez SP4 i NOK a obecnie w ramach wolontariatu przez Kazimierza Fiałę,
– występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Namysłowie,
– występ zespołu wokalnego z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy, prowadzonego przez Katarzynę Fiałę,
– występ wokalistów z SP3 w Namysłowie,
– występ zespółu tanecznego „Fortinki” z SP4 w Namysłowie, prowadzonego przez Alinę Mikuśkiewicz.
Dla rozładowania napięcia, stresu, który towarzyszył młodym piosenkarzom organizatorzy serwowali pląsy i zabawy muzyczne.
Najlepsi wykonawcy już wkrótce zaprezentują się podczas Festynu „Popołudnie z Czwórką”, który odbędzie się w czerwcu na terenie SP4.
Dzieciakom gratulujemy wspaniałych występów, a rodzicom i opiekunom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu młodych artystów.
Głównym organizatorem festiwalu, od początku jego istnienia jest Kazimierz Fiała, nauczyciel muzyki, którego w organizacji imprezy od wielu lat wspierają: dyrektor SP4 – Piotr Lechowicz, Tomasz Śniadecki, Eugeniusz Miś, Joanna Skorupska, Monika Kozub.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 28. SZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI (25 marca 2023 r.)

( fot. Kazimierz Fiała)