Międzyszkolny Konkurs wiedzy o OZE

26 września 2024

26 września odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs wiedzy o OZE, Odnawialnych Źródłach Energii. Wzięły w nim udział 3 szkoły z Gminy Namysłów. Trzyosobowe reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Głuszynie i naszej szkoły rozwiązywały test wiedzy o OZE oraz konstruowały z klocków konstrukcyjnych helikopter solarny. Konkurs odbył się w oddanej w zeszłym roku szkolnym pracowni OZE powstałej w ramach projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Rozgrywka okazała się bardzo wyrównana ponieważ w części testowej wszystkie trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów! Zdecydował drugi etap, w którym reprezentanci naszej szkoły okazali się najlepsi.
Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie w składzie: Szymon Smolak, Julian Antosik i Tomasz Wyczislok
II miejsce zespół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Głuszynie w składzie: Bartosz Dybka, Antonii Wołaczański, Michał Pożoga
III miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie w składzie: Adam Kozyra, Łukasz Burakowski i Wojciech Kowalski.
Pieczę nad prawidłowością przebiegu konkursu sprawowali: Pani Krystyna Werbicka-Wołaczańska, Pan Arkadiusz Pastucha i Pan Tomasz Śniadecki.
Każdy z uczestników konkursu otrzymał zestaw nagród rzeczowych ufundowanych przez Firmę ENGIE Polska, za co składamy serdeczne podziękowania.
Mamy nadzieję, że dzięki tego typu inicjatywom dzieciom i młodzieży bliższa stanie się wiedza o alternatywnych, odnawialnych źródłach energii.