Akademia z okazji 3 Maja

28 kwietnia 2023

3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Uczniowie pod opieką pani Iwony Szymków – Miś przygotowali uroczystą akademię dla swoich koleżanek i kolegów. GAMA dopełniła przedstawienie pięknymi pieśniami narodowymi. Była to wspaniała lekcja historii, która przypomniała nam o ważności tego święta.