Dzień Św. Patryka

18 marca 2024

W piątek w naszej szkole zakończył się tydzień obchodów dnia św. Patryka. Już od kilku dni uczniowie klas 6 przygotowywali tematyczne plakaty przybliżające informacje o krajach wchodzących w skład Wielkiej Brytanii – Walia, Szkocja i Anglia. Nie zabrakło również plakatów z ciekawostkami o Irlandii. Przez cały tydzień uczyliśmy się o Irlandii oraz historii św. Patryku na lekcjach języka angielskiego. Oglądaliśmy prezentacje i filmy, uczyliśmy się irlandzkiego tańca.

Ponadto uczniowie klas 4-8 wzięli udział w quizie o Irlandii. Na jego wyniki poczekamy do poniedziałku. Natomiast uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie językowo- plastycznym z okazji dnia św. Patryka. Miło nam poinformować iż miejsce I zajęła Bianka Dawiskiba ucz. klasy Ic. Miejsce II – Oliwia Ślusarka z IIb, natomiast miejsce III zajęła ucz. klasy III Zuzanna Klimczak. Serdecznie gratulujemy.