„Fascynujący świat owadów” – warsztaty

21 marca 2016

Warsztaty – Święto Wiosny w klasach I-III

W Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty „Fascynujący świat owadów”. Uczniowie klas I-III mięli okazję dowiedzieć się różnych ciekawych informacji i pooglądać eksponaty różnych owadów.

Warsztaty prowadziła p. Aleksandra Głowacka przy pomocy nauczycieli klas I-III. W ciekawy sposób przekazała wiele fascynujących informacji naszym maluchom. Dzieciaki miały także okazję do oglądania owadów pod mikroskopem oraz podziwiania wystawy na naszym szkolnym holu. Dzieci uczestniczyły również w dodatkowych działaniach w klasach m.in.:

• „Owady na łące” – wykonanie w grupach pracy o tematyce wiosennej.
  • Wykonanie książeczek obrazkowych o owadach.
  • „Świat owadów”- wykonanie puzzli.
  • Praca plastyczna- wykonanie owadów (pszczółek, motylków, itp.) z rolek po papierze toaletowym.

Na koniec dzieci biorące udział w warsztatach przywitały Wiosnę piosenką śpiewając: „Tu i tam zieleń dam szaro-bure zniknie, ani się obejrzysz jak wszystko rozkwitnie, w zielonym ogrodzie będą rosy drzewa, kwiaty będą kwitnąć, ptaki będą śpiewać.”