Ferie z Czwórką

17 lutego 2023
W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole zostało zorganizowane zimowisko dla uczniów. Dzieci uczestniczyły w różnorakich zajęciach przygotowanych przez wychowawców: plastycznych, technicznych, sportowych oraz rekreacyjnych. Każdego dnia czekało na nas pyszne śniadanie, ciepły obiad i smakowity podwieczorek.

W szkole odwiedził nas pan Aleksander Szachnowski Salvare Doceo, który przybliżył uczniom zasady używania telefonów alarmowych oraz pierwszą pomoc. Zaproszeni do szkoły strażacy z PSP pod dowództwem Pana Krzysztofa Grzyba przeprowadzili krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach a także zaprezentowali wysokiej klasy wóz strażacki. Oprócz zajęć w szkole odwiedziliśmy różne ciekawe miejsca w Namysłowie. Mieliśmy okazję zwiedzić Izbę Regionalną w Namysłowie, poznać Legendę Smogorzowską, zobaczyć jak kiedyś wyglądała szkoła oraz wspiąć się na bramę krakowska i zobaczyć lochy. Każdy z uczestników dostał pamiątkowa monetę z herbem Namysłowa. W Bibliotece Publicznej w Namysłowie czekały na nas ciekawe zajęcia. Dzieci poznały legendę o smoku wawelskim, która została zaprezentowana w formie japońskiego teatru kamishibai. Inna grupa wzięła udział w zajęciach walentynkowych. Podczas warsztatów z panią Agnieszka Kiendorowicz z Akademii Artystycznej Talent każdy mógł spróbować swoich sił na kole cyrkowym. Wzięliśmy też udział w poranku filmowym w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Szczęścia dopełniła wizyta na dmuchańcach w Liceum Ogólnokształcącym. W przerwach między zajęciami czas umilała nam interaktywna podłoga wygrana w loterii Lidl, gry planszowe, muzyka oraz klocki. Ostatni dzień zimowiska spędziliśmy we wrocławskim kinie na super bajce „Kot w butach”. To był tydzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy! Dziękujemy za obecność i życzymy udanego ostatniego tygodnia ferii. Do zobaczenia w szkole!
Wychowawcami grup byli: pani Paulina Bober, pani Alina Mikuśkiewicz, pani Joanna Sokołowska – Kowalczyk, pani Katarzyna Burnecka, pani Maria Kosakiewicz i pan Kazimierz Fiała. Kierownikiem zimowiska był pan Stefan Kostecki.