Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

22 kwietnia 2024

Jakub Kozyra, Szymon Smolak, Filip Kulon i Julian Antosik uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej  – Konkursie Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Organizatorem Olimpiady była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Konkurs miał zasięg krajowy i składał się trzech etapów (etapu I – szkolnego, etapu II – wojewódzkiego, etapu ogólnopolskiego – finału). Olimpiada na każdym etapie składała się z 40 zadań. Jakub i Szymon dotarli w tej rywalizacji do etapu finałowego i zabrakło im naprawdę niewiele, aby stać się laureatami konkursu. Już sama kwalifikacja do finału to był ogromny sukces, ponieważ byli jedynymi reprezentantami naszego województwa. Ogromne gratulacje!