GEOGRAFIA. Top 3 geograficznych miejsc w internecie.

24 marca 2020

Propozycja Pani Katarzyny Dziedzic

Top 3 geograficznych miejsc w internecie.

1. online.seterra.com/pl
Znana uczniom z lekcji geografii, strona z zadaniami na mapach konturowych. Seterra zawiera ponad 200 różnych ćwiczeń. Uczy o krajach, stolicach, oceanach, miastach,rzekach, wulkanach i wielu innych elementach środowiska geograficznego dowolnych miejsc świata.

2. www.google.com/intl/pl/earth/ oraz www.google.pl/maps
Bez tych stron nie da się współcześnie funkcjonować, a podczas kwarantanny, to super sposób na wirtualne podróże.

3. Aplikacje: Night Sky, Star Walk, The Moon oraz strona:
lunaf.com/lunar-calendar
Najlepsze sposoby na amatorskie obserwowanie Kosmosu. Wystarczy nakierować telefonem na wybraną gwiazdę aby dowiedzieć się jaką ma nazwę i w jakiej konstelacji się znajduje. Przypominam o bezpieczeństwie- w dobie pandemii. Obserwacji dokonujemy w domu, przez szyby zamkniętych okien!

Dla chętnych uczniów.
Do realizowanych zdalnie tematów z geografii, załączam dodatkowe karty pracy. Proszę przesyłać mailem skany lub zdjęcia rozwiązanych zadań na:

geografia.dziedzic@gmail.com

Dodatkowa karta pracy klasa V.pdf