Góra Grosza – konkurs międzyklasowy

1 grudnia 2022

Towarzystwo Nasz Dom już po raz XXIII organizuje ogólnopolską akcję pod nazwą Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie środków na pomoc psychologiczno – pedagogiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci i rodzin. Głównym obszarem wsparcia jest:

– pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej

– pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej

– pomoc usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej

– programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych

– programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia

– lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet i w naszej szkole trwa do 10 lutego 2023 roku. Zbieramy wszystkie monety będące polskim środkiem płatniczym, jednak stawiamy na te najmniejsze nominały. W myśl przysłowia „grosz do grosza, a będzie kokosza”. Samorząd Uczniowski zachęca do włączenia się do tej szczytnej akcji i w związku z tym ogłasza konkurs międzyklasowy: która klasa zbierze największą wagę polskiego bilonu. Monety prosimy zbierać we własnych salach lekcyjnych. Z harmonogramem zbierania monet z klas możecie zapoznać się na tablicy ogłoszeń Samorządu.