INFORMACJA O KOLONIACH LETNICH W HUCIE SZKLANEJ

14 czerwca 2023

Organizatorem kolonii letnich w Hucie Szklanej jest Gmina Namysłów.
Adres: Ośrodek Wypoczynkowy „Jodłowy Dwór” Huta Szklana 34, 26-004 Bieliny.
Kolonie odbędą się w następujących terminach:

I turnus od 03.07.2023 r. do 09.07.2023 r. wyjazd dn. 03.07.2023 r. (poniedziałek) o godz. 7.30 – zbiórka o godz. 715
na dworcu PKS w Namysłowie. Planowany powrót 09.07.2023 r (niedziela) ok. godz. 1500

II turnus od 10.07.2023 r. do 16.07.2023 r. wyjazd dn. 10.07.2023 r. (poniedziałek) o godz. 7.30 – zbiórka o godz. 7.15
na dworcu PKS w Namysłowie. Planowany powrót 16.07.2023 r (niedziela) ok. godz. 1500 (dzieci powinny być odebrane przez rodziców lub uprawnionych opiekunów na dworcu PKS w Namysłowie).
Ośrodek, w którym odbędą się kolonie, usytuowany jest w budynku wolnostojącym spełniającym wymogi dot. bezpieczeństwa, ochrony p.poż., warunków higieniczno-sanitarnych i ochrony środowiska. Dzieci będą zakwaterowane w pokojach 2, 3, 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz podstawowym wyposażeniem, t.j.: łóżka, szafy, szafki podręczne, stół i krzesła oraz TV i WiFi. Teren ośrodka jest ogrodzony i zagospodarowany – boisko wielofunkcyjne, huśtawki, ławeczki, miejsce na ognisko. Podczas pobytu na kolonii dzieci będą miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej (nauczyciele szkół prowadzonych przez Gminę Namysłów) oraz doraźną pomoc medyczną. Kolonia zorganizowana jest zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz podlega zgłoszeniu za pośrednictwem „bazy wypoczynku” do Opolskiego Kuratora Oświaty.
W czasie trwania kolonii, na uczestników czeka wiele atrakcji związanych z realizacją programu kolonijnego, w tym m. in.:
 atrakcje turystyczne: Jaskinia Raj, Jaskinia Kadzielnia, Zamek Chęciny, Centrum Leonarda da Vinci,
 górskie wędrówki: Łysa Góra, Łysica,
 gry, zabawy i turnieje sportowe,
 ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 dyskoteki,
 oraz inne atrakcje związane z realizacją programu kolonijnego.
Dzieci wyjeżdżające na kolonię należy zaopatrzyć w:
 przybory toaletowe,
 ręczniki,
 piżamę,
 bieliznę osobistą,
 strój kąpielowy i klapki na basen,
 odzież letnią i cieplejszą (na zmianę),
 wygodne obuwie do wędrówek po górach oraz inne na zmianę, obuwie domowe,
 wierzchnie okrycie przeciwdeszczowe,
 przeciwsłoneczne nakrycie głowy,
 podręczny, mały plecaczek niezbędny podczas wędrówek,
 wskazanym jest, aby dzieci zaopatrzone były w ochronny krem do opalania, ewentualnie preparat przeciw komarom i kleszczom oraz leki (jeśli jakieś przyjmuje i zostały one wykazane w karcie kwalifikacyjnej uczestnika),
 jeżeli dziecko źle znosi jazdę autobusem – środki przeciwwymiotne na drogę,
 prowiant i napoje na drogę,
 kieszonkowe,
 legitymację szkolną.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pieniądze, dokumenty oraz inne cenne przedmioty posiadane przez uczestników kolonii, jeśli nie zostały one złożone w depozycie u wychowawcy. Jeżeli rodzic przekaże wychowawcy pieniądze należy pamiętać, aby były one banknotami o niskich nominałach, tj. 10 zł, 20 zł. Ponadto muszą być umieszczone w kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem dziecka.
Podczas każdego turnusu obecny jest pracownik Urzędu Miejskiego w Namysłowie, z którym można skontaktować się pod nr tel.: 509 496 613.
U w a g a !
Jeżeli z ważnych przyczyn losowych, po złożeniu wypełnionej karty, dziecko nie będzie mogło skorzystać z kolonii, rodzice winni niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Wydział Edukacji, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Namysłowie – tel. 77 4190 390.
Odpłatność za kolonie należy uiścić do dnia 27.06.2023 r. na rachunek Urzędu Miejskiego w Namysłowie
nr 89 8890 0001 0000 1124 2000 0001