klasa 3a na Młyńskich Stawach

7 maja 2024
Wtorek, 7 maja dla uczniów klasy IIIa był dniem pełnym wrażeń. Wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę na Młyńskie Stawy. Na początek przeszliśmy się ścieżką po Rezerwacie Przyrody „Żaba”, by móc obserwować wiekowe buki i ogromny dąb. Mieliśmy okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Wiemy jak odróżnić buk, wiąz czy grab.
Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach o drewnie, które przeprowadził zastępca nadleśniczego, pan Piotr Oleszek. Dowiedzieliśmy co to jest drewno i jak się je pozyskuje. Poznaliśmy szerokie zastosowanie drewna. Wiemy, że drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem i jest całkowicie odnawialne.

Uczyliśmy się obliczać wiek drzewa, rozpoznawać rodzaje drewna po zapachu, kolorze lub słojach. Dowiedzieliśmy się, że z najtwardszego polskiego drzewa – grabu, wykonuje się instrumenty muzyczne, narzędzia i elementy maszyn, a rzeźbiarze najchętniej korzystają z lipy.
Wyprawa zakończyła się pieczeniem kiełbasek i zabawą na świeżym powietrzu.
Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom Michała za serdeczność i gościnność okazaną nam w „leśnym domu”, za cierpliwość i zaszczepienie w nas miłości do lasu oraz za wręczone nam pamiątki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.