Klasa II a na Młyńskich Stawach

9 maja 2023
9 maja uczniowie klasy II a wraz ze swoimi opiekunami spędzili miło czas na Młyńskich Stawach. Celem wycieczki było m. in. promowanie przebywania na łonie przyrody oraz bliższe poznanie zwierząt i roślinności leśnej. Wycieczkę rozpoczęliśmy od szkółki leśnej, gdzie poznaliśmy czynności związane z pracą w szkółce. Oglądaliśmy sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Dużą atrakcją była demonstracja zraszaczy nawadniających sadzonki na takim dużym terenie.

Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną „Wokół Młyńskich Stawów”. Jej początek i koniec położony jest w pobliżu leśniczówki, przy której znajduje się zabytkowy Młyn wodny z przełomu XVIII i XIX wieku oraz wieża widokowa, która służy do obserwacji ptaków wodnych. Odwiedziliśmy Izbę Pamięci Leśnej, gdzie zgromadzono „leśne pamiątki”. Podczas wędrówki dowiedzieliśmy się jak leśnicy chronią drzewa, jakie zwierzęta występują w naszych lasach, poznaliśmy różne gatunki drzew. Widzieliśmy też myszołowa, sarnę oraz czaplę. Po spacerze czekała na nas miła niespodzianka – pieczone kiełbaski.
Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji.