Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

Mamy Mistrza Ortografii 2015/2016

24 maja 2016

Właściwie to mamy Mistrzynię, bo najlepszą w szkole ortograficzną w tym roku szkolnym okazała się Hania Łebzuch z klasy VIa. Zwyciężyła w pierwszej części konkursu, wyprzedzając zaledwie o pół punktu Mateusza Kozyrę z klasy Vc.

W pierwszej części konkursu, która miała miejsce 6 maja, wzięło udział 20 uczniów z klas IV-VI. Każdy oddział reprezentowały dwie osoby. Zadaniem konkursowiczów było wypełnienie testu ortograficznego złożonego z 10 zadań. Startujący w zawodach musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych oraz umiejętnością ich zastosowania w zadaniach praktycznych. Wśród poleceń do realizacji znalazły się takie, które dotyczyły rozwiązania rebusów czy też wyjaśnienia frazeologizmów. Do finału zakwalifikowało się 8 osób, które rywalizowały ze sobą o tytuł Mistrza Ortografii Szkoły.

Finał konkursu odbył się 23 maja. Tym razem uczestnicy mieli napisać krótkie, dowcipne, ale trudne, dyktando i rozwiązać test złożony z 6 zadań. Po zsumowaniu wyników pierwszej i drugiej części wyłonieni zostali Mistrz i dwoje Wicemistrzów Ortografii. Do przodującej w rywalizacji Hani Łebzuch dołączyli: Laura Wróblewska z klasy VIb – I Wicemistrz oraz Maciej Szemraj z klasy VIc –II Wicemistrz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom, Mistrzyni i Wicemistrzom życzymy sukcesów na niwie ortograficznej już w nowej szkole.

Elżbieta Podomarof

A oto szczegółowe wyniki obu części konkursu:

Loading