Nasza szkoła beneficjentem konkursu na pracownię OZE – Odnawialnych Źródeł Energii

1 lipca 2023

Gminie Namysłów zostało przyznane dofinansowanie na wykonanie pracowni edukacyjnej o tematyce OZE w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie w wysokości 66 814,20 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – część pn. „Ekopracownia 2023”. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 74 238,00 zł.
Dofinansowanie zostanie wykorzystane na: wykonanie remontu pracowni (malowanie, sieć logiczna, rolety okienne), wyposażenie (1-osobowe ławki, krzesła z regulowanym podnóżkiem, zestaw szafek, biurko nauczyciela, monitor, tablica obrotowa, przenośne zestawy fotowoltaiczne solarne, zestawy „klasowa fizyka z walizki – odnawialne źródła energii”, samochody z napędem wodorowym, zestawy „doświadczenia STEM – zielona energia, czyli energia odnawialna, zestawy „energia odnawialna – badam źródła czystej energii”, komputer all in one, kamera wideokonferencyjna) oraz realizację zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem pozyskanych pomocy dydaktycznych.
Wykonanie remontu pracowni i zakup wyposażenia będzie realizowane w okresie wakacyjnym, natomiast zajęcia edukacyjne dotyczące ekologii mające na celu poszerzenie świadomości, wiedzy i wykreowanie pożądanych postaw i zachowań u relatywnie największej liczby odbiorców, rozpoczną się od miesiąca września 2023 r.