Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

NAUKOBUS W NASZEJ SZKOLE JUŻ OD 9 MAJA!

7 maja 2019

Naukobus to mobilna wystawa z ponad dwudziestoma eksponatami, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki, mogą poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiadują się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, próbują również oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. 

Wystawa, która przyjedzie do naszej szkoły Naukobusem, składa się z 15-18 eksponatów przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Można ją zwiedzać przez 8 godzin pierwszego dnia oraz 6 godzin drugiego dnia (bez przerwy). Ekspozycję obsługuje 3 edukatorów. W ciągu każdej godziny z wystawy może skorzystać maksymalnie 60 – 70 osób jednocześnie. Ta zasada związana jest z komfortem zwiedzania i zapewnieniem zwiedzającym bezpieczeństwa.

Harmonogram:

08.05 – przyjazd wystawy (około godziny 19:00),

09.05 – pierwszy dzień trwania wystawy, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

10.05 – drugi dzień trwania wystawy.

Czym jest Naukobus? Jak przygotować dzieci na przyjazd wystawy objazdowej z Centrum Nauki Kopernik? Co należy zapewnić na miejscu przed przyjazdem wystawy? Jak przebiega wizyta Naukobusu w szkole? Jakie inne projekty, pomocne w podtrzymywaniu zainteresowania nauką, rekomenduje Centrum Nauki Kopernik?
https://cnk.clickmeeting.com/jak-przygotowac-sie-do-wizyty-naukobusu

Więcej informacji na stronie:

http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/naukobus/webinarium-naukobus/

Loading