Pierwszy Dzień Wiosny 2024

21 marca 2024
Pierwszy dzień kalendarzowej???? wiosny ???? to święto szczególnie ważne w uczniowskim kalendarzu. W naszej szkole jest to dzień pełen atrakcji, zabawy i radości! W tym dniu każdy z nas cieszył się z odejścia zimy i głośno przywitał wiosnę. Młodsi uczniowie celebrowali ten dzień z wychowawcami podczas wspólnych warsztatów. Natomiast uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w licznych rozgrywkach i konkursach. W planach dzisiejszego dnia były międzyklasowe konkursy na marzannę, wiosenną rymowankę oraz na wiosenną dekorację drzwi klasowych. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ pomysłowość uczniów i wykonanie prac przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!

W konkursie na wiosenną dekoracje drzwi I miejsce zajęła klasa 5b, II miejsce klasa 5c, III miejsce klasa 6c i 5a.
W konkursie na marzannę zwyciężyła klasa 5b, II miejsce zajęła klasa 5a, III miejsce zdobyła klasa 6b i wyróżnienie klasa 7b.
W konkursie na wiosenną rymowankę I miejsce zdobyła klasa 5c, II miejsce klasa 4a, III miejsce klasa 6c i wyróżnienie klasa 7b.
Wybrana reprezentacja z klas 7 i 8 rozegrała turniej w siatkówkę z nauczycielami. A jakby tego było mało, to na koniec tego atrakcyjnego dnia, Dyrekcja przygotowała dla wszystkich poczęstunek w postaci pysznej kiełbaski. To był dzień pełen wrażeń i emocji.