Pokaz Mody Ekologicznej

21 kwietnia 2023

Międzynarodowy Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które przypada na dzień 22 kwietnia. To największe święto ekologiczne świata. W tym dniu różne organizacje i stowarzyszenia przypominają jak ważne jest dbanie o przyrodę i zasoby naturalne. Promują ekologiczne postawy i uświadamiają ludzi, że małe codzienne działania w znacznym stopniu przyczyniają się do ochrony środowiska. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do tego święta już od dawna. Zespoły klasowe IV-VIII razem z wychowawcami projektowały i tworzyły z surowców wtórnych stroje damskie i męskiej. Nadając drugie życie odpadom. Każda klasa miała przygotować także plakat, na wylosowany wcześniej temat, związany z ochroną środowiska, ekologią i odnawialnymi źródłami energii.

Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć niezwykle kreatywny pokaz mody ekologicznej damskiej i męskiej: kolekcja wiosna/lato 2023. Każda klasa wykazała się niesamowitą pomysłowością w przygotowaniu strojów. Do ich stworzenia użyli butelek plastikowych, kartonu, papieru, folii, zakrętek i wiele innych niepotrzebnych już materiałów, które zbierali od dłuższego czasu. Jury oceniło wszystkie stroje, a przydzielone punkty zostały dopisane do rankingu międzyklasowej rywalizacji. Plakaty wykonane przez uczniów można podziwiać na szkolnym korytarzu. Na koniec tego niezwykle intensywnego i edukacyjnego dnia, klasa IIb wraz z Panią Małgorzatą Lizurej z Nadleśnictwa Namysłów zasadzili w naszym zielonym parku przy szkole nowe drzewko.  Dziękujemy wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej akcji. Dziękujemy Nadleśnictwu Namysłów za obecność i piękne drzewko. A wszystkich naszych obserwatorów zachęcamy do zastanowienia się, jak w życiu codziennym można przyczynić się do ochrony Naszej Planety. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.