Program Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej – zajęcia klasy 3c

4 czerwca 2024

Energia elektryczna jest obecnie niezbędna- bez niej nie można przeczytac np tego tekstu na ekranie tabletu czy komputera. Energią elektryczną zasilane są także telefony komórkowe oraz mnóstwo innych urządzeń, które ułatwiają nam pracę. Skąd wziąć tyle energii, by móc z nich wszystkich korzystać? W poniedziałek 3 czerwca uczniowie klasy 3c dowiedzieli się tego wszystkiego w ramach „Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej” realizowanego przez naszą szkołę. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. ” Odnawialne źródła energii” w nowocześnie wyposażonej „Pracowni OZE – zielone serce szkoły”, które przeprowadził Pan Eugeniusz Miś.

Miały możliwość poznać sposoby pozyskania energii z odnawialnych źródeł, jakim jest światło. Wykorzystując zasoby tej pracowni, przeprowadziły pierwsze eksperymenty dotyczące pozyskiwania energii z ogniw fotowoltaicznych. W ramach tych zajęć uczniowie wykonali plakaty dotyczące nieodnawialnych I nieodnawialnych źródeł energii. Zapraszamy do fotorelacji.