Projekt „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”

7 lutego 2023

We wrześniu uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym rozpoczęli przygodę w ekologicznym projekcie „w tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”. Projekt ten miał być nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim zalążkiem edukacji proekologicznej. Miał zachęcać dzieci do odkrywania świata, pobudzać kreatywność, dawać radość tworzenia, ale przede wszystkim miał pokazywać, jak wiele zależy od nas samych. I tak też było.

Przez ostatnie miesiące uczniowie wykonywali zadania projektowe, które sprawiały niesamowitą radość tworzenia oraz rozbudzały wyobraźnię. Pracowaliśmy na materiałach ekologicznych, wykorzystując przy tym to, co normalnie trafiłoby do kosza: stare gazety, rolki po papierze, pudełka kartonowe, wytłaczanki po jajkach, gazetki reklamowe. Na zdjęciu przedstawiamy małe dzieła sztuki, które do tej pory udało nam się stworzyć. Po feriach czekają nas nowe ciekawe wyzwania, których nie możemy się doczekać!