Sprzątanie świata 2018

28 września 2018

W tym roku przystąpiliśmy do akcji: „Sprzątanie świata- Polska” już po raz 25. Hasłem przyświecającym jubileuszowej edycji było:,, Akcja – Segregacja! 2X Więcej, 2x Czyściej”. W naszej szkole odbywały się pogadanki na temat wykorzystywania odpadów połączone z zajęciami warsztatowymi. Obejmowały one wykonywanie plakatów skierowanych do społeczności lokalnej na temat segregowania odpadów w gospodarstwach domowych oraz wykonanie modeli nowoczesnych pojemników na segregowane surowce.
W tym roku po raz pierwszy dokonaliśmy zbiórki zużytych telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do Fundacji ,, Nasza Ziemia”.Następnie przeszliśmy od słów do czynów i wszyscy uczniowie naszej szkoły z workami na śmieci udali się na sprzątanie swoich wyznaczonych terenów obejmujących osiedle Reymonta, teren parku ,,Pod Grzybkiem” oraz lasu przy Nadleśnictwie Namysłów. Worki ze śmieciami zostały poukładane na terenie szkoły przy kontenerach. W tym roku ponownie doszliśmy do wniosku, że śmieci jest coraz mniej, choćby z tego względu, że udział w takich akcjach przynosi oczekiwane efekty.

Koordynator akcji: mgr Jolanta Ceglecka