Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

Sukces w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

31 maja 2019

25 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie został przeprowadzony Finał Wojewódzki 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Wystartowały w nim najlepsze zespoły reprezentujące gminy i powiaty województwa opolskiego. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdą na rowerze po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód.
Gminę Namysłów i powiat namysłowski reprezentowały dwa zespoły („młodszy” kl. V-VI oraz „starszy” kl. VII-VIII) Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Nasze drużyny w składzie:
– I grupa: Maja Jaremko, Amelia Lasoń, Michał Głowacki i Jędrzej Głód,
– II grupa: Nadia Nowak, Mateusz Loster, Antoni Kraus
spisały się bardzo dobrze zajmując odpowiednio V miejsce („młodsi”, dla których był to pierwszy start w zawodach BRD) oraz III („starsi”). Reprezentanci SP4 zdobyli wspaniałe puchary i nagrody indywidualne. W zawodach rozgrywanych na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie nasi uczniowie pokazali dużą wiedzę i umiejętności praktyczne. Dziewczyny i chłopcy wykazali się też ogromną odpornością na stres, do końca zachowując wysoką koncentrację i wolę walki!!

Gratulujemy organizatorom perfekcyjnego przeprowadzenia turnieju oraz zwycięzcom – uczniom Szkoły Podstawowej w Krośnicy, którzy reprezentować będą województwo opolskie w finale krajowym. Gratulujemy uczniom i opiekunowi Panu Piotrowi Słaboszowi, który przygotowała zawodników.

Loading