Sukcesy naszych uczniów w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach kobiet strefy B

25 października 2023

W sobotę 14 października 2023 roku w Dzierżoniowie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek do lat 14 w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach kobiet strefy B (woj. opolskie, śląskie, dolnośląskie, małopolskie).
W turnieju, który jest jednym z najważniejszych w kalendarzu Polskiego Związku Zapaśniczego i Ministerstwa Sportu tej grupy wiekowej w Polsce wystartowała czołówka młodych zawodników i zawodniczek z wielu znaczących zapaśniczych ośrodków naszego regionu. Rywalizacja toczyła się w 10 kategoriach wagowych w każdej z dwóch odmian zapasów. „Orzeł” Namysłów wystawił do rywalizacji 12 – osobową ekipę.
To był udany występ, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej. Nasi reprezentanci pod okiem trenera Darka Stępnia po korekcie wyników ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu podium w klasyfikacji drużynowej stylu wolnego za ekipą z Rudy Śląskiej i zdobyli wraz z dziewczętami kolejne cenne punkty do Ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.
W tym roku przed grupą młodzików i młodziczek jeszcze kilka ważnych imprez m.in.: Mistrzostwa Polski U-14 oraz X już Międzynarodowy Memoriał Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka.
Indywidualnie do Namysłowa wróciliśmy z 9 krążkami.
Złote medale w doskonałym stylu wywalczyli:
– Marharyta Koshevtsova – kat. wag. do 33 kg;
– Karolina Loianich – kat. wag. do 66 kg;
– Jakub Asztemborski – kat. wag. do 52 kg;
– Igor Stępień – kat. wag. do 57 kg;
Srebro zdobyli:
– Ivan Yankivskyi – kat. wag. do 41 kg;
– Hubert Czuczwara – kat. wag. do 68 kg;
– Ksawery Sołtysiak – kat. wag. do 85 kg;
Na trzecim miejscu podium zawody zakończyli:
– Łukasz Stefański – kat. wag. do 48 kg;
– Dorian Wajs – kat. wag. do 68 kg;
Blisko podium na piątych miejscach uplasowali się:
– Marcin Marcinkiewicz – kat. wag. do 48 kg;
– Dawid Łabędzki – kat. wag. do 52 kg;
Natomiast siódmą lokatę zajął:
– Marcin Stefański – kat. wag. do 44 kg;

Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny oraz trenerów !!!
RAZEM – WYGRYWAMY, PRZEGRYWAMY, WALCZYMY !!!
Powodzenia w dalszych startach i wytrwałości w treningach !!!
Podziękowania dla SPONSORÓW, PRZYJACIÓŁ, SYMPATYKÓW i KIBICÓW sekcji zapasów LKS „Orzeł” Namysłów oraz RODZICÓW młodych sportowców ! ! !
Zawsze z „NAMI”…. dziękujemy serdecznie za pomoc i wsparcie NASZYCH celów m.in.:
– Urząd Miejski w Namysłowie;
– Pan Zygmunt Baron;
– Bartłomiej Stawiarski – Burmistrz Namysłowa;
– Powiat Namysłowski – Starostwo Powiatowe;
– Konrad Gęsiarz – Starosta Namysłowski;
– Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;
– Województwo Opolskie;
– Ludowe Zespoły Sportowe;
– Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu/BOZS;
oraz wiele innych ORGANIZACJI i OSÓB.

ZAPRASZAMY DO TRENOWANIA I PODNOSZENIA SWOICH UMIEJĘTNOŚCI W „NASZYM” KLUBIE !!!!
„TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, PRACA, SUKCESY, WIARYGODNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ”.
– „Udział w zawodach został sfinansowany z dotacji Gminy Namysłów na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2023 r.”