Światowy Dzień Pszczół

20 maja 2023

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Celem tego dnia jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie. Nasi uczniowie klas II-III chętnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia pszczół oraz poznały ich ważne znaczenie w życiu człowieka.

Zajęcia przeprowadziła Pani Asia Sokołowska-Kowalczyk, która przedstawiła prezentację oraz filmy stworzone podczas prac pszczelarskich w pasiece jej taty. Uczniowie mogli zobaczyć na żywo ul z ramkami pszczelimi, przymierzyć kapelusz pszczelarski oraz przyjrzeć się narzędziom potrzebnym do prac w pasiece. Zajęcia o pszczołach wywołały wiele emocji oraz spore zainteresowanie tym ważnym tematem. Bogate w wiedzę i zdobyte doświadczenie, dzieci na koniec mogły skosztować prawdziwego miodu z rodzinnej pasieki Pani Asi.