Szkolne Jasełka

22 grudnia 2023

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. To czas pełen radości, piękna, spełniania marzeń i okazywania sobie miłości. Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu nazywanych Jasełkami. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów i nauczycieli a po ich obejrzeniu wspólne kolędowanie. 20 grudnia uczniowie klas VI i VII przedstawili Jasełka dla swoich rodziców i bliskich a 21 grudnia dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W barwnych strojach i pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili widzom dwa światy: współczesną rodzinę przygotowująca się do świąt oraz biblijne sceny narodzin Chrystusa.

Na scenie pojawił się sie też gwiazdor z piekną gwiazdą a patyku zapowiadający kolędników. Był anioł i diabeł, Herod i śmierć. Jasełka wzbogacił śpiew kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego „Gama”. Stroje, muzyka, śpiew i taniec, a przede wszystkim gra aktorska wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i uświadomiły, że święta już tuż, tuż. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich tych osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się i pomogły w przygotowaniu tego pięknego i niezwykłego przeżycia: paniom A. Włodarczyk, L. Baliga, J. Skorupskiej za piękną dekorację, państwu Annie i Piotrowi Szota za udostępnienie elementów scenografii, panu Kazimierzowi Fiale za przygotowanie zespołu wokalnego „Gama”, panu E. Misiowi za oprawę muzyczną, techniczną i wizualną, pani M. Putowskiej za pomoc w garderobie oraz pani Iwonie Szymków-Miś za scenariusz i reżyserię całego przedstawienia. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich aktorów, którzy swoim występem podbili serca publiczności.