Uroczysta akademia z okazji 11 listopada

12 listopada 2023
„Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od dnia 11 listopada 1918r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, pielęgnowanie polskich tradycji… tymi słowami rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczystą akademię z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas VI i VII zaprosili społeczność uczniowską, nauczycieli i gości – przedszkolaków z Przedszkola Nr 5 – na piękną lekcję historii. Wcielając się w rolę dziadka, wnuków oraz polskich bohaterów narodowych – T. Kościuszki i J. Piłsudskiego opowiedzieli o drodze Polski do wolności. Całość widowiska wzbogaciły wiersze patriotyczne polskich poetów oraz pieśni w wykonaniu zespołu „GAMA”.

Scenariusz, reżyseria, stroje – Iwona Szymków – Miś
Dekoracje -Ada Włodarczyk
zespół wokalny „GAMA” Kazimierz Fiała
oprawa muzyczna, techniczna i wizualna – Eugeniusz Miś.