VIII c w Muzeum Pana Tadeusza

17 maja 2023
Egzaminy ósmoklasisty coraz bliżej, w związku z tym klasa 8c skorzystała z możliwości uczestniczenia w lekcji powtórkowej organizowanej przez Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Muzeum mieści się w kamienicy na wrocławskim rynku i udostępnia zwiedzającym pamiątki, wystawy, prezentacje multimedialne związane książką niezwykłą, jaką jest „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii o zwyczajach polskiej szlachty, okraszonych ciekawostkami. Mogli też sprawdzić swoje umiejętności na warsztatach nakrywania stołu w iście szlacheckim wydaniu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty z epoki, występujące w lekturze, wyeksponowane w gablotach. Całości dopełniały prezentacje szlacheckich strojów.
Uczniowie, z odświeżoną wiedzą , pełni wrażeń, wrócili do domów.