Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

W nagrodę wycieczka do Opola!

11 czerwca 2015

10 czerwca grupa 45 najlepszych na półrocze br. szkolnego uczniów naszej szkoły w nagrodę za wspaniałe wyniki wyjechała na wycieczkę do Opola. Był to prezent od pomysłodawców projektu FŚNT.

Tym razem autokar zawiózł uczniów do Centrum Wystawienniczo- Kongresowego. To okazała budowla z pokaźnym zapleczem na wolnym powietrzu. Tu właśnie czekała uczniów niespodzianka, bo już z daleka zobaczyć można było dwa pokaźnych rozmiarów balony, które miały unieść młodych śmiałków w powietrze. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci otrzymały pomarańczowe czapeczki, zjadły śniadanie i – ciekawe czekającej je podniebnej wyprawy – udały się z animatorem przed barierki, będące przepustką do balonów. Tam chętnych do lotu było więcej. Okazało się bowiem, że tego dnia do Centrum Wystawienniczo – Kongresowego przybyło ok. 800 dzieci z różnych szkół województwa opolskiego. Było to podsumowanie realizacji projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Wszystkich uczestników Festiwalu Nauki podzielono na cztery grupy oznakowane kolorowymi czapeczkami: pomarańczowymi, czerwonymi, żółtymi i ciemnoniebieskimi.

Po ukończeniu króciutkiej podróży balonem pomarańczowi udali się do sali, w której królowała gorąca chemia. Kolejną partię ciekawostek naukowych zafundowano dzieciom w auli po nazwą zimna fizyka, następną była próżnia, a na koniec – czary-mary.

Po obiedzie wszystkie cztery grupy młodych entuzjastów nauki zaproszono na pokaz laserów połączony z tańcami-łamańcami, nagradzanymi przygotowanymi upominkami. Zabawę hucznie zakończono wybuchem specjalnie skonstruowanej bezpiecznej bomby. Każdy uczestnik Festiwalu Nauki zabrał do domu na pamiątkę podarowaną przez animatorów czapeczkę, latarkę czołową i kolorowe piłeczki.

Wycieczka była intensywna, ale niewątpliwie fascynująca. Kto wie, może wśród jej uczestników rosną już przyszłe polskie sławy naukowe?

Loading