Wizyta strażaków z OSP w Krupskim Młynie

14 czerwca 2024

14 czerwca naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Krupskim Młynie. Uczniowie klas Ia i IIIa z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają podczas powodzi, udzielają pierwszej pomocy. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratunkowe.

Wielką radość dzieciom sprawiły warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz zabezpieczania drogi podczas wypadku samochodowego. Dziękujemy Strażakom za ich trud, poświęcenie, służbę i zaangażowanie.