ZASADY BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH

12 lutego 2023

Ferie zimowe to dla wszystkich dzieci czas odpoczynku od nauki i beztroskiej zabawy. Dyrekcja naszej szkoły oraz cała rada pedagogiczna życzą wszystkim uczniom udanych ferii zimowych, pełnych odpoczynku, niezapomnianych przygód i mnóstwa zabawy. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie biało, wesoło i bezpiecznie. Korzystając z okazji przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek. A z niektórymi z naszych uczniów widzimy się w poniedziałek na zimowisku, do zobaczenia!

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
  2. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach,   skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
  3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
  4. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
  5. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
  6. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!
  7. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
  8. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
  9. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
  10. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
  11. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
  12. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
  13. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
  14. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!
  15. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:

POLICJA – 997