Zimowisko – ferie z Czwórką 2024

20 stycznia 2024
W dniach 15-19 stycznia dla najmłodszych uczniów naszej szkoły było zorganizowane „Zimowisko – ferie z Czwórką”. Około 60 uczniów, w pięciu grupach wiekowych, pod opieką nauczycieli pani Aliny Mikuśkiewicz, pani Joanny Sokołowskiej – Kowalczyk, pani Pauliny Bober, pani Katarzyny Burneckiej, pana Kazimierza Fiały oraz pani Anny Pastuchy w atrakcyjny sposób spędziło pierwsze 5 dni zimowej przerwy w nauce. Codziennie na naszych podopiecznych czekała moc atrakcji i przeróżnych aktywności. Nad organizacją wypoczynku czuwał kierownik zimowiska – Pan Stefan Kostecki.

W ciągu minionego tygodnia dzieci:
– uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Biblioteka Publiczna w Namysłowie, na których stworzyły piękne karty sensoryczne. Zajęcia przygotowały panie z biblioteki: p. Agnieszka Klimas, p. Violetta Rychlik, p. Alicja Szewczyk, p. Klaudia Dobroć.
– wzięły udział w lekcji bezpieczeństwa przygotowanej przez strażaków ze Straży Pożarnej w Namysłowie i przypomnieli zasady pierwszej pomocy
– miały okazję podziwiać historyczne eksponaty oraz wzięły udział w lekcji kaligrafii przy pomocy gęsiego pióra w Izba Regionalna w Namysłowie,  uczniowie wysłuchali wiele ciekawych informacji na temat historii związanych z ziemią namysłowską i historii pisma od Pana Arka Oleksaka
– przypomniały sobie najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw dzięki uprzejmości Pana Salvare Doceo Aleksander Szachnowski
– sprawdziły swoje siły na ściance wspinaczkowej pod czujnym okiem pana Jacka Dzika i pana Stefana Kosteckiego w sali sportowej Orzeł Namysłów
– miały okazję obejrzeć ciekawy teatrzyk pod tytułem „Zimowa opowieść” przygotowany przez aktorów z KRAK-ART-BIS z Krakowa w Bibliotece Publicznej w Namysłowie
– wyszaleli się na dmuchanym placu zabaw na sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym.
W salach na dzieci czekały gry planszowe, klocki, śpiewy, seanse filmowe, wspólna zabawa oraz rozmaite zajęcia plastyczne. Oczywiście wykorzystaliśmy piękną, zimową pogodę na zabawę na śniegu i lepienie bałwana. Nie było czasu na nudę! Każdego dnia stołówka szkolna serwowana 3 posiłki: śniadanie, obiad i słodki podwieczorek. Zimowisko zakończyliśmy wyjazdem do wrocławskiego kina na film „Trolle 3”. Po filmie nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zapewnienia atrakcji dzieciakom. A dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy udanego wypoczynku w kolejnych dniach.
Do zobaczenia za tydzień!