Dzień Sapera

15 kwietnia 2016

Dnia 15 kwietnia 2016r. klasy Ic, IId, IIe i  IIIc  miała okazję pojechać na wycieczkę do jednostki wojskowej w  „Dniu Sapera” . Odwiedzili jednostkę 1 Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu.

Uczniowie jako młodzi Polacy, których osobowość jest dopiero kształtowana mogli zobaczyć jak do obchodów świąt narodowych i innych uroczystości państwowych przygotowują się żołnierze, jak wyglądają elementy musztry, jakim sprzętem reprezentacyjnym dysponuje jednostka oraz jak ważnym symbolem są dla Polaka godło, flaga i hymn państwowy. Wszystkie elementy przygotowanego przez organizatorów pokazu bardzo dzieciom się podobały i wywarły na nich duże wrażenie. Najwięcej emocji wywołała przejażdżka tzw. „Rosomakiem”, a grochówka była bardzo smaczna. Zapraszam do obejrzenia foto relacji z tej wizyty.