Eliminacje o Puchar Tymbarku – etap powiatowy

24 listopada 2016

We wtorek oraz w środę w naszej szkole były rozgrywane finały powiatowe w turnieju o Puchar Tymbarka „Z podwórka na stadion”. Tym razem na boisku swoje mecze rozgrywali chłopcy oraz dziewczęta z klasy 5 i młodsi. Pierwszym dniu, czyli we wtorek, grali chłopcy. Na boisko naszej szkoły przybyło 8 zespołów. Zostały podzielone na dwie grupy.

Po zaciętych meczach, do fazy półfinałowej awans uzyskały po dwa zespoły z każdej grupy, a były to: SP4 i Jastrzębie z grupy A, SP3 i SP5 z grupy B. Nasz zespół zagrał 1/2 z SP5 i po emocjonującym meczy, wygranym 2:0, awansował do finału. W finale  zmierzył się ze swoim starym rywalem zza między, czyli SP3. Niestety po raz kolejny w tym sezonie nasi chłopcy musieli przełknąć gorycz porażki. Oczywiście, jak zawsze, walczyli z całych sił i nie oddali meczu bez walki. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

W środę natomiast do walki przystąpiły dziewczyny. Tym razem do naszej szkoły przyjechały 3 zespoły. Dziewczyny grały systemie „każdy z każdym”. Na „dzień dobry” nasze reprezentantki musiały zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, czyli dziewczętami z Jastrzębia. Po dobrzej grze i dwóch bramkach naszej super snajperki, czyli Dominiki Romaniuk, „Czwóreczki” wygrały bardzo ważne spotkanie. Później zmierzyli się z Ligotą 1 i Ligotą 2. Te mecze przyniosły wysokie wygrane oraz zapewniły dziewczętom tytuł mistrza powiatu, który jest awansem do finału wojewódzkiego.

Skład drużyny dziewcząt: DOMINIKA ROMANIUK, OLIWIA WYWIÓRSKA, KAROLINA KOTOMSKA, JULIA REMBIELAK, PAULINA IWANOWSKA, WERONIKA SZAFRAN, NATALIA BĘBEN, MARTYNA LEPKA, LIWIA SOBALAK, LENA BORGULAT. Opiekun: ZYGMUNT MIKUŚKIEWICZ

Skład drużyny chłopców: KAJETAN BURNECKI, MACIEJ KOBRYN, IGOR BIAŁOWĄS, WIKTOR BENDER, TOMASZ DZIEKAN, CYPRIAN RADUCHOWSKI, MICHAŁ KORCZYŃSKI, BARTOSZ KLIMCZAK, JAKUB MIŁEK, ANTONI KRAUS. Opiekun: JANUSZ CZAPLA.

Gratulujemy osiągniętych wyników!

StefKos