CZWÓRKA WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W SPORCIE

6 grudnia 2023
05 grudnia 2023 r. w Kędzierzynie – Koźlu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2022/2023. Nasza szkoła od 20 lat nie schodzi z podium tej prestiżowej rywalizacji, w której bierze udział ponad 200 szkół z terenu naszego województwa. Do ogólnej punktacji wliczane są wyniki wszystkich zawodów organizowanych przez SZS Opolskie. Nasi sportowcy zdobyli 704 pkt i zaledwie o 2 pkt ustąpili tegorocznym zwycięzcom, sportowej szkole SP 19 z Kędzierzyna- Koźla. Miejsce 3 zajęła PSP 3 z Opola. Na sukces naszych sportowców złożyły się m.in. 10 złotych medali, 7 srebrnych oraz 8 brązowych medali w Finałach Wojewódzkich.

Loading

Mistrzowie Gminy

15 listopada 2023
W namysłowskim „ogólniaku” odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu.
Nasi uczniowie z klas 4-6 po emocjonującym meczach wygrali owe zawody!
W finale pokonując 1:0 swoich kolegów z sąsiedztwa, czyli SP2.
Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników.
Życzymy powodzenia w Finale Powiatowym, który odbędzie się 24 listopada w Świerczowie.

Loading

8 miejsce w Krajowych Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Białymstoku

1 listopada 2023

28 października 2023 roku odbyły się Krajowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Białymstoku. Siedmiu naszych uczniów biegło w kategorii klas 7-8 w składzie: Filip Kulon, Szymon Smolak, Stanisław Szachnowski, Mateusz Horwat, Michał Krupa, Jan Konefał oraz Alan Hołub. Po trudnym wyścigu zdobyli 8 miejsce w Kraju! Drużynę przygotował do zawodów Pan Sebastian Konieczny z asystą Pana Janusza Czapli. Na 16 najlepszych drużyn z każdego województwa wypadliśmy naprawdę wyśmienicie. W naszym zasięgu z pewnością było miejsce w pierwszej czwórce, jednak zabrakło naprawdę niewiele. Cały bieg to 6 kilometrów w mocno zróżnicowanym terenie i różnice na mecie były niewielkie. Wszystkim zawodnikom i trenerom należą się ogromne gratulacje, to w końcu 8 drużyna w Polsce!

Loading

Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

11 października 2023
Bardzo udany występ zaliczyli nasi sportowcy podczas Mistrzostw Województwa Opolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W pierwszym biegu dziewczęta z klas 4-6 po emocjonującym biegu zajęły najgorsze miejsce dla sportowca bo IV, tuż za podium.
Druga sztafeta chłopców (również 4-6) zdobyła dla naszej czwórki pierwszy medal w kolorze brązowym.
W trzecim biegu naszym dziewczętom z klas 7-8 szło bardzo dobrze. Dosyć długo prowadziły bieg. Niestety na ostatnich zmianach musiały uznać wyższość koleżanek z Opola i ostatecznie zajęły 2 miejsce. Ostatni bieg to bieg po złoto!
A konkretnie tytuł mistrzowski wywalczyli chłopcy z klas 7-8. Pierwsze miejsce, które wybiegali chłopcy daje im awans na Mistrzostwa Polski.

Loading

Fantastyczny występ naszych sztafet

27 września 2023

W dniu 27 września na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Festiwalu Sztafet. Wzięły w nim udział najlepsze sztafety z powiatów Opolszczyzny. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wykazali się fantastycznym występem. Oto wyniki:

  • 4×100 m chłopców- Złoty medal (Dziedzic M., Smolak Sz., Konefał J., Kulon F., Pokora H.)
  • Sztafeta olimpijska- Srebrny medal (Kulon F., Konefał. J., Hołub A, Krupa M., Szachnowski S.)
  • 4×100 m dziewczęta- Złoty medal (Krupa M., Juszko W., Zamorowska M., Staszczyszyn H., Sobczyk M.)
  • Sztafeta olimpijska- 4 miejsce (Konopka M., Staszczyszyn H., Madej M., Makuch M., Sokołow Z.)

Loading

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

16 czerwca 2023

15.06 na stadionie lekkoatletycznym w Opolu odbyły się wojewodkie zawody sportowe pod nazwą Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Dzieci z rocznika 2012 i niższego rywalizowały w dwuboju, na który składał się – bieg na 60/300/600m i do wyboru rzut piłeczką palantową lub skoki w dal/ wzwyż. Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów, z klas 4b i 4c.

Loading

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa

12 czerwca 2023
W środę 7 czerwca w Opolu nasi sportowcy wystartowali po raz ostatni w tym roku szkolny w zawodach sportowych.
Tym razem starsza grupa wiekowa (klasy 7-8) wzięła udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa.
Nasi uczniowie ponownie sięgnęli po kilka medali, w tym te w sztafetach 4x100m. Zarówno damska jak i męska sztafeta zajęła drugie miejsce!

Loading