Miłośnicy historii stanęli na wysokości zadania

25 lutego 2019

Tegoroczna Olimpiada Historyczna odbyła się 8 stycznia w SP nr 1. Miejsko- gminne eliminacje obejmowały wiedzę i umiejętności z zakresu historii Polski i powszechnej od czasów najdawniejszych do roku 1815. W tym etapie, po wcześniejszym konkursie szkolnym, wzięło udział pięcioro uczniów klas VIII. Olimpiada polegała na rozwiązaniu testu, który złożony był z zadań zamkniętych i otwartych. Kilka z nich polegało na rozpoznaniu ikonografii i pracy z mapą. W konkursie uczestniczyło łącznie 21 zawodników . Nasi uczniowie uplasowali się na czołowych miejscach. Drugie miejsce zdobył Szymon Jama VIII B, trzecie – Nadia Nowak VIIIA, czwarte – Mateusz Kozyra VIIIA, piąte – Marek Wełomański VIIIA, szóste – Kacper Putowski VIIIB. Zdaniem uczniów test nie był łatwy, co się potwierdziło później, bowiem do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się jedynie siedmioro uczniów z całego województwa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Opiekunem grupy była Ilona Górecka.

his01