Podsumowanie sukcesów czwórkowych humanistów

7 marca 2019

NIE MA NA NAS MOCNYCH W GMINIE, CZYLI O SUKCESACH NASZYCH OLIMPIJCZYKÓW

Kolejny rok z rzędu udowodnili to twierdzenie uczniowie, którzy brali udział w konkursach przedmiotowych. Zmagania na szczeblu szkolnym rozpoczęły się już w listopadzie. Potem – w styczniu- trzeba się było sprawdzić na etapie miejsko-gminnym. To były trudne eliminacje, zważywszy, że konkursy praktycznie odbywały się dzień po dniu., a reprezentanci zwykle się powtarzali. Jednakże nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że nie ma na nich mocnych w gminie.
W Konkursie Języka Niemieckiego Nadia Nowak z klasy VIIIa zajęła I miejsce, Julia Bąk z tej samej klasy – III miejsce, Mateusz Kozyra też z VIIIa – IV miejsce, Justin Nowak –VIIIa – V miejsce, Szymon Jama-VIIIb –VI miejsce, Marek Wełomański – VIIIa – X miejsce. Uczniów do Konkursu przygotowała mgr Aleksandra Oleksak.
Tak jak w ubiegłym roku również w Konkursie Historycznym zajęliśmy miejsca na podium i tuż za. Szymon Jama- VIIIb- II miejsce; Nadia Nowak-VIIIa- III miejsce, Mateusz Kozyra- VIIIa- IV miejsce, Marek Wełomański- VIIIa- V miejsce, Kacper Putowski –VIIIb- VI miejsce. Historyków przygotowywała pani mgr Ilona Górecka.
W Konkursie Języka Angielskiego też stanowimy czołówkę . Michalina Zalewska – VIIIb –II miejsce, Marek Wełomański –VIIIa-IV miejsce, Bartek Kulpiński- kl.VIIIb –I V miejsce, Mateusz Kozyra- kl. VIIIa – V miejsce, Nadia Nowak oraz Marcin Wełomański – VIIIa- VI miejsce, Matylda Fior –VIIIA- VII miejsce, Szymon Jama oraz Maja Mróz– VIIIb- VII miejsce, Antoni Kraus – VIIa –VIII miejsce.. Olimpijczyków z języka angielskiego przygotowywały panie: mgr Wiesława Golisz oraz mgr Barbara Kraus.
Największy sukces- wzorem ubiegłego roku- odnieśli uczniowie startujący w Konkursie Polonistycznym. I miejsce wywalczyła Nadia Nowak, II – Weronika Dydak, III – Mateusz Kozyra ( wszyscy z klasy VIIIa), IV miejsce- Karolina Karbownik z klasy VIId, VI miejsce Matylda Fior – kl. VIIIa, VII miejsce Michalina Zalewska z kl. VIIIb, VIII miejsce – Szymon Jama z kl. VIIIb, IX miejsce Zosia Korodaj z kl. VIIb oraz Ola Dudziak z kl. VIIIa. Do Konkursu Polonistycznego przygotowywały uczniów panie: mgr Beata Kozieł oraz mgr Elżbieta Podomarof.
Ogromnym sukcesem już drugi rok z rzędu było zdobycie tytułu laureata Konkursu Polonistycznego przez Nadię Nowak . To ostatni, najwyższy szczebel zmagań konkursowych wśród uczniów szkół podstawowych. Nadia zwolniona jest z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Uczennica przygotowywała się pod czujnym okiem pani Elżbiety Podomarof.
Warto dodać, że w roku ubiegłym laureatami Konkursu Języka Angielskiego zostali uczniowie klasy VIIIa : Matylda Fior oraz Mateusz Kozyra. Oni również są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty, ale z języka angielskiego. Do zdobycia laurów przygotowała ich pani Wiesława ( Małgorzata) Golisz.
Wszystkim wymienionym uczestnikom konkursów oraz ich nauczycielom należą się wielkie gratulacje, bo to ogrom pracy i wysiłku przypieczętowany sukcesami naukowymi. Dzięki laureatom jesteśmy rozpoznawalni w województwie i postrzegani jako szkoła, która nie tylko sportem i piosenką stoi.

Nadia Nowak – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Skupiona, przed ostatnim etapem konkursu w Opolu.

olimp_pol01olimp_pol02