Ogólnopolski Finał w Czwórboju Lekkoatletycznym – VII miejsce naszych dziewcząt!

17 czerwca 2018

To już trzeci w tym roku szkolnym finał krajowy naszych dziewczyn. Po uprzednich: w Garczynie – V m w sztafetowych biegach przełajowych i w Głuchołazach – VIII m w mini piłkę nożną, nasz żeński zespół zdobył VII m w kraju, tym razem w 4- boju la w Inowrocławiu. Finał krajowy w 4- boju la (potocznie Mistrzostwa Polski ) to bardzo prestiżowe zawody lekkoatletyczne w tej grupie wiekowej. W Inowrocławiu, na starcie imprezy, stanęły wszystkie ( 16 ) zespoły- mistrzynie swoich województw. W tym doborowym towarzystwie , w którym startują szkoły sportowe o profilu la, nasze dziewczęta zajęły wysokie VII m w kraju. A nasza liderka, Dominika Romaniuk, indywidualnie zdobyła również VII m. VII m drużynowo i VII m indywidualnie to duży sukces naszej szkoły na arenie krajowej. Jeśli jeszcze wspomnimy, że w poprzednich dwóch latach, na tej samej imprezie sportowej zajmowaliśmy również miejsca w pierwszej dziesiątce kraju ( 9 i 5 ) to możemy po cichu zacząć mówić o naszej szkole jako o czołowej drużynie w Polsce. Pięknie to brzmi, nieprawdaż ?
Gratulacje dla zespołu i dla opiekunów:
1. Dominika Romaniuk Zygmunt Mikuśkiewicz i Janusz Czapla
2. Oliwia Wywiórska
3. Paulina Iwanowska
4. Liwia Sobalak
5. Zuzanna Kozan
6. Justyna Smoter PS.
Pozdrowienia i podziękowania dla Tomka Kozana oraz innych rodziców.

Zdjęcia własne i portal http://ki24.info