wycieczka krajoznawczo – integracyjna

23 maja 2022

18 maja br. uczniowie kl.4a, 5a oraz 6 osób z kl. 4c wzięli udział w wycieczce krajoznawczo-integracyjnej do Kłodza i Nysy pod opieką n-li: Pani Ilony Góreckiej, Małgorzaty Putowskiej, Beaty Kozieł i Karoliny Kuchczyńskiej-Rak. Celem wyjazdu organizowanego przez firmę przewozową Pana M. Pogorzelskiego było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Pani przewodnik zaznajomiła uczniów z historią powstania obiektu oraz zasadami funkcjonowania fortyfikacji i życiem codziennym żołnierzy broniących miasta przed atakami wroga. Największą atrakcją okazał się labirynt, czyli układ krętych, często bardzo niskich tuneli podziemnych, którymi przemieszczali się żołnierze. Po 3 godzinach zwiedzania pojechaliśmy do McDonald 's, aby zjeść posiłek. Następnie udaliśmy się w drogę nad Jezioro Nyskie. Słoneczna aura pozwoliła mam odbyć rejs statkiem i podziwiać malowniczy krajobraz rozciągający się wokół zalewu. W dobrych humorach wróciliśmy wieczorem do Namysłowa.