Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

22 kwietnia 2024

Jakub Kozyra, Szymon Smolak, Filip Kulon i Julian Antosik uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej  – Konkursie Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Organizatorem Olimpiady była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Konkurs miał zasięg krajowy i składał się trzech etapów (etapu I – szkolnego, etapu II – wojewódzkiego, etapu ogólnopolskiego – finału). Olimpiada na każdym etapie składała się z 40 zadań. Jakub i Szymon dotarli w tej rywalizacji do etapu finałowego i zabrakło im naprawdę niewiele, aby stać się laureatami konkursu. Już sama kwalifikacja do finału to był ogromny sukces, ponieważ byli jedynymi reprezentantami naszego województwa. Ogromne gratulacje!

22 kwietnia 2024

22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI. To święto ma uświadomić każdemu, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej stan. Dlatego uczniowie klas I – III z wychowawcami na zajęciach włączyli się w obchody tego święta. Na zajęciach wykonali plakaty, prace plastyczne, uczyli się piosenek, rozwiązywali rebusy i krzyżówki oraz rozmawiali na temat: Co najbardziej szkodzi Ziemi i jak możemy jej pomóc?