24 Szkolny Festiwal Piosenki – podsumowanie

12 marca 2018

24 lutego 2018 r. roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie odbył się kolejny, 24. SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI – najstarsza tego typu impreza muzyczna na terenie Namysłowa i chyba w woj. opolskim. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 56 podmiotów wykonawczych (44 solistów i 12 zespołów) , w których śpiewało 70 młodych artystów. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców SP4.

W jury oceniającym występy zasiedli: Róża Gerlach, Marcin Mysiorek i Krzysztof Odoj. Na licznie zgromadzoną publiczność festiwalową, oprócz wysłuchania piosenek konkursowych czekało wiele atrakcji: wspólna nauka piosenki festiwalowej pt. ” Wędruj z nami”, którą zaprezentował zespół wokalny GAMA, występy zaproszonych zespołów: Fermata z Gimnazjum nr 2 w Namysłowie,LO Canto z Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie i zespół taneczny „Czwóreczki” z SP 4. Dla rozładowania napięcia, stresu, który towarzyszył młodym piosenkarzom – organizatorzy serwowali słodycze, pląsy i zabawy muzyczne.Dzieciakom gratulujemy wspaniałych występów a rodzicom i opiekunom -dziękujemy za pomoc w przygotowaniu młodych piosenkarzy. Głównym organizatorem festiwalu od początku jego istnienia jest Kazimierz Fiała (nauczyciel muzyki w SP4), którego w organizacji imprezy od wielu lat wspierają: Tomasz Śniadecki (oprawa graficzna), Eugeniusz Miś (akustyk).Oprawę plastyczną przygotowały panie: Joanna Skorupska.Paulina Bober,Joanna Kowalczyk i Barbara Grudzińska. Miłośników i sympatyków „czwórkowej” imprezy zapraszamy za rok na jubileuszowy,srebrny, 25 Szkolny Festiwal Piosenki.

Piosenkę pt: „Wędruj z nami” z repertuaru zespołu WOŁOSATKI wykonuje zespół wokalny GAMA prowadzony wspólnie przez Szkołę Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie i Namysłowski Ośrodek Kultury.Instruktor zespołu – mgr Kazimierz Fiała. Piosenka została zaprezentowana 24.02.2018 r. podczas XXIV Szkolnego Festiwalu Piosenki w SP4 Namysłów. Zespół wystapił w następującym składzie: (od lewej strony) Monika Adamczyk, Amelka Kowalczyk, Julka Cebula, Natalka Nowak, Mateusz Antosik, Maja Kocot, Amelka Zwiernik, Dorota Gąszczak