Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

JEM ZDROWO I KOLOROWO

26 marca 2018

21 marca w naszej szkole przebiegał pod hasłem:”Jem zdrowo,jem kolorowo”. W tym dniu zajęcia odbywały się wg. odrębnego planu. Klasy czwarte zdobywały wiedzę na temat różnokolorowych warzyw i owoców. Składniki pokarmowe w nich zawarte troszczą się o organizm w różny sposób. Zielone m.in zapewniają dobry wzrok; pomarańczowe- zapobiegają infekcjom; czerwone- chronią organizm przed szkodliwym działaniem środowiska; fioletowe- ułatwiają uczenie się a białe- wzmacniają odporność, co uczniowie uwzględnili w swoich pracach plastycznych. Zostały one wywieszone na szkolnym holu, dzięki czemu wzajemnie podzielili się zdobytą wiedzą. Po takiej edukacji zabrali się za robienie kolorowych kanapek, którymi wzajemnie się częstowali.
Uczniowie klas piątych tworzyli dzienny jadłospis z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia. Podobnie jak ich młodsi koledzy również robili zdrowe i kolorowe kanapki. Klasy szóste dodatkowo przygotowały smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe.
Ponadto dla klas szóstych i siódmych zorganizowane zostały spotkania, poprowadzone przez p.P.Kołodziej z Sanepidu oraz przez p. J. Adamietz – naszą szkolną pielęgniarkę, na których uczniowie dowiedzieli się o wpływie diety na zdrowie człowieka.
Po takim zdrowym poczęstunku wszyscy udali się do kina 3D, które gościło w naszej szkole z filmem pt:”Wielki mur”. Po dniu pełnym atrakcji czekał na nich już tylko zdrowy obiad na szkolnej stołówce.

mgr. Jolanta Ceglecka

Loading