8 miejsce w Krajowych Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Białymstoku

1 listopada 2023

28 października 2023 roku odbyły się Krajowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Białymstoku. Siedmiu naszych uczniów biegło w kategorii klas 7-8 w składzie: Filip Kulon, Szymon Smolak, Stanisław Szachnowski, Mateusz Horwat, Michał Krupa, Jan Konefał oraz Alan Hołub. Po trudnym wyścigu zdobyli 8 miejsce w Kraju! Drużynę przygotował do zawodów Pan Sebastian Konieczny z asystą Pana Janusza Czapli. Na 16 najlepszych drużyn z każdego województwa wypadliśmy naprawdę wyśmienicie. W naszym zasięgu z pewnością było miejsce w pierwszej czwórce, jednak zabrakło naprawdę niewiele. Cały bieg to 6 kilometrów w mocno zróżnicowanym terenie i różnice na mecie były niewielkie. Wszystkim zawodnikom i trenerom należą się ogromne gratulacje, to w końcu 8 drużyna w Polsce!