CAŁE PODIUM DLA NAMYSŁOWSKIEJ CZWÓRKI!

17 stycznia 2018

Początek roku to czas plebiscytów i podsumowań całorocznych osiągnięć. 12 stycznia 2018 r. w Grodkowie odbyło się podsumowanie „XXXIII Plebiscytu na najlepszych sportowców uczniów Opolszczyzny”. To impreza organizowana pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i władz Grodkowa. Od lat udział w niej biorą wybitni Polscy sportowcy olimpijczycy. W tym roku uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Ryszard Podlas lekkoatleta, srebrny medalista IO z Moskwy 1980 r. w sztafecie 4x100m oraz Leszek Swornowski, szermierz, srebrny medalista IO w Moskwie w szpadzie. Wielki sukces w plebiscycie odnieśli sportowcy namysłowskiej „Czwórki” zajmując całe podium w kategorii szkół podstawowych. I miejsce zajęła NADIA NOWAK, drugie miejsce ANTONI PARADOWSKI, a trzecie MAJA MRÓZ. Zwycięstwo w plebiscycie to efekt sukcesów sportowych odniesionych w 2017 r. Młodzi sportowcy pamiątkowe statuetki, nagrody i gratulacje odbierali od Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, wicemarszałka Województwa Opolskiego Stanisława Rakoczego i sportowców olimpijczyków. Opiekunami zwycięzców są nauczyciele wf Zygmunt Mikuśkiewicz, Janusz Czapla i Stefan Kostecki.
Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie miesiąc wcześniej została najlepsza szkołą w sporcie w Województwie Opolskim. Nagrody i wyróżnienia dla młodych sportowców to docenienie ich pracy, wysiłku i zaangażowania w codzienne treningi i zawody. Warto dodać, że to jednocześnie jedni z najlepszych uczniów w szkole. Co jest doskonałym przykładem dla innych uczniów, że możliwe jest pogodzenie nauki z uprawianiem sportu, ale przede wszystkim, że systematyczna praca i wytrwałość jest drogą do sukcesu.
Gratulujmy uczniom, rodzicom i nauczycielom i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów w nowym roku.