Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki” – klas III a

22 października 2023

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a wraz ze swoimi wychowawczyniami przystąpili do V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI jest świetną zabawą, dzięki której poprzez czytanie, pielęgnować będziemy dobroczynność w stosunku do siebie, innych oraz przyrody. Zabawę z projektem rozpoczęliśmy od wykonywania chmurek. Założyliśmy też lekturniki, które zamierzamy sukcesywnie uzupełniać informacjami i ciekawostkami przerabiając kolejne lektury i wykonując różnorodne zadania. Temat pierwszego modułu brzmi: Bądź dobry dla ludzi.

Po samodzielnym przeczytaniu lektury pt. „Dziewczynka z parku”, wykonaliśmy metryczkę książki, omówiliśmy jej tematykę, rozmawialiśmy o przeżyciach Andzi i jej sekrecie. Zapoznaliśmy się z kowalikiem i opisaliśmy tego pięknego ptaka. Przez cały czas towarzyszyła nam milutka, mięciutka klasowa chmurka, która zagościła w naszym kąciku, dzięki dobroczynności jednej z mam. Chmurka ta będzie towarzyszyć nam podczas realizacji poszczególnych modułów.