Atrakcje dla naszych czeskich kolegów i koleżanek

19 października 2023
Dzisiejszy dzień był obfity w wydarzenia i wrażenia dla grupy młodzieży z Hlucina, która gości u młodzieży naszej szkoły.
Udaliśmy się dzisiaj wraz z P. Arkadiuszem z Izby Regionalnej, który opowiedział nam historię naszego miasta, a przy okazji zwiedziliśmy bramę Krakowską, kościół św. Piotra i Pawła, a później udaliśmy się do Izby Regionalnej, gdzie prócz zwiedzenia muzeum, poznaliśmy także technikę pisania gęsim piórem.

Następnym punktem programu była Serowarnia Rzemieślnicza AhSer Serowarnia Namysłów , gdzie Państwo Smreczak zapoznali nas z wszystkimi tajnikami produkcji serów różnego typu.
Mogliśmy je spróbować i zadać wszystkie nurtujące nas pytania (DZIĘKUJEMY ♡)
Po pysznym obiadku w naszej szkole, czekała młodzież jeszcze jedna niespodzianka: kręgle oraz pizza, gdzie mogli spędzić ze sobą aktywnie czas na zabawie i pogaduchach.
Ps. Wszystkiego co Najlepsze dla Hani, która dzisiaj obchodziła swoje 13 urodziny!

Piątek, 20 października był ostatnim z naszymi kolegami ze szkolnej wymiany Polsko-Czeskiej.
Wizyta u Burmistrza, pożegnalne prezenty i jeszcze trochę zabawy w szkole, to ostatnie punkty naszego programu.
Przyszedł czas pożegnania, ale miejmy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku.